Chelsea 3 – 1 Steaua live online, rezultat meci azi, scor si rezumat video 14.03.2013

[wp_ad_camp_2] Chelsea Steaua live Text video online. Meciul de fotbal Chelsea Steaua vezi meci live clik BET 365  sau Vezi aici Lista meciuri live Chelsea 3 – 1 (3 – 2) Steaua FOTBAL EUROPA LEAGUE OPTIMI RETUR câștigă la pauză 1 – 1 câștigă repriză a doua 2 – 0[Citeste mai mult...]

Chelsea – Steaua live Text

Meciul s-a incheiat si Chelsea merge mai departe.

Minutul 88: Fernando Torres şutează în bară la executarea loviturei de la 11 metri.

Minutul 87: Penalti pentru Chelsea

Minutul 78: Ocazii pentru Chelsea: Oscar trimite pe lângă poartă, Torres şutează pe lângă buturi din cinci metri.

Minutul 71: Chelsea conduce cu scorul de 3-1 şi Steaua trebuie să marcheze din nou pentru a avea şansa de a merge mai departe. Marcatorul golului este fernando Torres.

Minutul 66: Adi Popa este lovit cu cotul în cap de David Luiz.

Minutul 62: Cech respinge un şut puternic al lui Chipciu.

Minutul 60: Ocazii pentru Chelsea, Tătăruşanu îşi salvează echipa.

Minutul 58: GOL CHELSEA. John Terry marchează cu capul, după o lovitură liberă de pe partea dreaptă.

Minutul 55: Ratare Steaua. Tănase combină cu Chipciu, pasează către Bourceanu, dar şutul acestuia este slab.

Minutul 50: Bourceanu primeşte primul cartonaş galben al partidei. Jucătorul Stelei a reuşit să oprească un contraatac al englezilor.

pauza

Minutul 45: GOL STEAUA!!! Chiricheş reuşeşte să trimită în poartă la o fază aglomerată în careul echipei Chelsea.

Minutul 40: Englezii au preluat controlul meciului şi atacă poarta steliştilor.

Minutul 34: GOL CHELSEA. Pintilii pierde mingea la mijlocul terenului, atac fulgerător al englezilor, iar Mata reuşeşte să-l învingă pe Tătăruşanu.

Minutul 31: Deşi joacă pe teren propriu, englezii aud fluierături atunci când sunt în atac. Fanii Stelei sunt mult mai zgomotoşi decât suporterii londonezi.

Minutul 23: Chelsea atacă poarta steliştilor. Tătăruşanu respinge un şut al lui Hazard.

Minutul 20: Primul corner pentru Steaua, dar fără pericol pentru poarta echipei engleze. Tănase şutează puternic, Cech respinge.

Minutul 19: Steaua a prins curaj şi joacă în jumătatea englezilor.

Minutul 17: Bourceanu şutează de la aproximativ 25 de metri la colţul lung, dar balonul trece pe lângă buturi.

Minutul 13: OCAZIE IMENSĂ PENTRU STEAUA! Rusescu primeşte mingea la aproximativ 18 metri, dar şutul lui este respins de portar.

Minutul 11: Chelsea este mult mai prezentă în joc. Steliştii se apără, dar englezii nu reuşesc să trimită spre poartă.

Minutul 6: Aglomeraţie în careul stelist, Râpă reuşeşte să îndepărteze pericolul.

Min 5: Chelsea ataca Steaua

Minutul 4: Mata incearca centrarea, dar mingea trece pe langa poarta lui Tătăruşanu.

min 0 – Steaua are prima atingere de mingie

Echipele la Start

Steaua: Tătăruşanu – Rîpă, Szukala, Chiricheş, Latovlevici – Pintilii, Bourceanu – Ad. Popa, Chipciu, Tănase – Rusescu

Chelsea: Cech – Azpilicueta, Terry, Luiz, A. Cole – Ramires, Mikel – Oscar, Mata, Hazard -Torres

Cine transmite meciul de Chelsea v Steaua, cine televizează meciul, ce program transmite meciul, meciul la tv?

Meciul Chelsea - Steaua  începe azi la ora 22:05 şi poate fi văzut online la unul din linkurile de mai jos, sau pe tv la Pro Tv, Dolce Sport 1, Digi Sport 1 live.

bet365

Live text Steaua vs Chelsea 07.03.2013 > 1 – 0

[hr]

‘Great opportunity to win another title’, says Luiz

Min. 42 – O nouă ocazie pentru Chelsea. Torres scapă de marcaj, şutează din interiorul careului Stelei, dar Tătăruşanu îşi salvează din nou echipa!

Min. 38 - Ocazie mare pentru Chelsea! Benayoun scapă singur cu Tătăruşanu, portarul stelist îşi salvează echipa!

Min. 33 – GOOOOOL STEAUA!

Min. 33 – Penalty pentru Steaua! Rusescu este faultat în careu

Min. 23 – Szukala respinge cu capul în corner mingea centrată de Lampard.

Min. 20 – Lovitură liberă pentru Chelsea. David Luiz este faultat de Adi Popa la 35 de metri de poarta Stelei.

Min. 16 – Torres pătrunde periculos pe partea dreaptă, îşi depăşeşte adversarul direct, dar pierde apoi controlul balonului.

Min. 13 – Chelsea are prima ieşire pe contraatac. Hazard este angajat la 30 de metri de poarta Stelei, dar pierde posesia balonului.

Min. 12 – Suporterii Stelei îşi încurajează frenetic echipa! Steaua combină la mijlocul terenului şi încearcă să găsească drumul către poarta lui Cech.

Min. 6  – Un nou corner pentru Steaua şi primele emoţii pentru Chelsea! Pintilii şutează din careul lui Chelsea, dar mingea trece departe de buturile lui Cech.

Min. 5 – Primul şut spre poartă al partidei! Chipciu şutează de la aproximativ 25 de metri, dar balonul trece pe lângă poarta lui Cech.

Min. 2 – Steaua are prima acţiune. Chipciu primeşte o minge în adâncime, dar este oprit de un fundaş al lui Chelsea. Primul corner al partidei.

min1: Mecilu a inceput cu Steaua in atac si obtine un primul corner

Echipele la start:

Steaua Bucureşti: Tătăruşanu – Râpă, Szukala, Chiricheş, Latovlevici – Bourceanu, Pintilii – Ad. Popa, Chipciu, Tănase – Rusescu. Antrenor: Laurenţiu Reghecampf

Chelsea Londra: Cech – Ivanovici, David Luiz, Terry, Bertrand – Obi Mikel, Lampard – Benayoun, Oscar, Hazard – Fernando Torres. Antrenor: Rafael Benitez.

[hr]

Cine transmite meciul de fotbal Steaua vs Chelsea, cine televizează meciul, ce program transmite meciul, meciul la tv?

Meciul Steaua vs Chelsea începe azi la ora 20:00 şi poate fi văzut online la unul din linkurile de mai jos, sau pe tv la Pro Tv, Dolce Sport 1, Digi Sport 1 live.

Joi 07.03.2013 Steaua joaca acasa in optimi de finala UEFA Europa League impotriva celor de la Chelsea, meciu se joaca pe Arena Nationala. Acesta este un meci greu la care milioane de romani vor sustine echipa Steaua, stelisti au ultimul meci jucat in saisprezecimi de finala Europa League tot acasa cu Ajax Amsterdam meci pe care l-au castigat cu scorul de 2 – 0.

Chelsea a jucat in saisprezecimi de finala Europa League cu Sparta Praga in ultimul sau meci din Europa League, meci care s-a terminat cu scorul de 1 – 1, meciul a fost jucat pe teren propriu.