Cu cine joaca Steaua in grupele UEFA CHAMPIONS LEAGUE – Rezultate si Extragere

Steaua afla cu cine va juca in grupele UEFA Champions League: Astazi la ora 19:00 sunt extragerile pentru gruplele UCL ce vor avea loc la Monaco, de la ora 19.00, cand vom afla cu cine joaca Steaua. Group A Man. United(ENG) Shakhtar Donetsk(UKR) Leverkusen(GER) Real Sociedad(ESP) Group B Real Madrid(ESP)[Citeste mai mult...]

Steaua afla cu cine va juca in grupele UEFA Champions League: Astazi la ora 19:00 sunt extragerile pentru gruplele UCL ce vor avea loc la Monaco, de la ora 19.00, cand vom afla cu cine joaca Steaua.

bet365

Group A

Man. UnitedMan. United(ENG)
Shakhtar DonetskShakhtar Donetsk(UKR)
LeverkusenLeverkusen(GER)
Real SociedadReal Sociedad(ESP)

Group B

Real MadridReal Madrid(ESP)
JuventusJuventus(ITA)
GalatasarayGalatasaray(TUR)
KøbenhavnKøbenhavn(DEN)

Group C

BenficaBenfica(POR)
PSGPSG(FRA)
OlympiacosOlympiacos(GRE)
AnderlechtAnderlecht(BEL)

Group D

BayernBayern(GER)
CSKA MoskvaCSKA Moskva(RUS)
Man. CityMan. City(ENG)
PlzeňPlzeň(CZE)

Group E

ChelseaChelsea(ENG)
SchalkeSchalke(GER)
BaselBasel(SUI)
SteauaSteaua(ROU)

Group F

ArsenalArsenal(ENG)
MarseilleMarseille(FRA)
DortmundDortmund(GER)
NapoliNapoli(ITA)

Group G

PortoPorto(POR)
AtléticoAtlético(ESP)
ZenitZenit(RUS)
Austria WienAustria Wien(AUT)

Group H

BarcelonaBarcelona(ESP)
MilanMilan(ITA)
AjaxAjax(NED)
CelticCeltic(SCO)

Componenţa urnelor este următoarea:

Urna 1: Bayern Munchen (Germania – deţinătoarea trofeului), FC Barcelona (Spania), Chelsea (Anglia), Real Madrid (Spania), Manchester United (Anglia), Arsenal (Anglia), FC Porto (Portugalia), Benfica (Portugalia)

Urna 2: Atletico Madrid (Spania), Şahtior Doneţk (Ucraina), AC Milan (Italia), Schalke 04 (Germania), Olympique Marseille (Franţa), ŢSKA Moscova (Rusia), Paris Saint-Germain (Franţa), Juventus Torino (Italia)

Urna 3: Zenit Sankt Petersburg (Rusia), Manchester City (Anglia), Ajax Amsterdam (Olanda), Borussia Dortmund (Germania), FC Basel (Elveţia), Olympiakos (Grecia), Galatasaray (Turcia), Bayer Leverkusen (Germania)

Urna 4: FC Copenhaga (Danemarca), Napoli (Italia), Anderlecht (Belgia), Celtic Glasgow (Scoţia), Steaua (România), Viktoria Plzen (Cehia), Real Sociedad (Spania), Austria Viena (Austria).

Citeste mai mult:

UEFA Champions League clasmente GRUPE 2013/2014
Steaua a ajuns in Grupele Champions League vezi cu cine joaca

Adauga un comentariu